Home / Šildymas / Geoterminio šildymo sistema: nuo ko priklauso kaina?
geoterminio-sildymo-kaina

Geoterminio šildymo sistema: nuo ko priklauso kaina?

Nuo ko priklauso geoterminio šildymo sistemos įrengimo kaina? Į šį klausimą ir pasistengime atsakyti. Galima išskirsti keletą pagrindinių dalykų, nuo kurių priklauso, kiek kainuoja geoterminio šildymo sistema.

 

geoterminis-sildymasVienas iš jų – kas atliks šią paslaugą. Nors paprastai didžioji dalis žmonių, kurie pageidauja, kad jų namai būtų apšildomi geotermiškai ir nori turėti šią sistemą savo namuose, kreipiasi į įmones, kurios gali suteikti šią paslaugą.

Negalima nepastebėti, jog pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir kita galimybė – naudojamasi pavienių meistrų paslaugomis. Ir nors tiek įmonė, tiek pavienis meistras suteiks tą pačią paslaugą, t.y., įrengs geoterminio šildymo sistemą, reikia pasakyti, jog vienas dalykas tikrai skiriasi: peržvelgus esamą šios paslaugos teikėjų pasiūlą, matyti, jog pavieniai meistrai siūlo šiek tiek mažesnius įkainius. Taigi, kaip matyti, vienas veiksnys, kuris turi įtakos tam, kiek kainuos geoterminis šildymas jūsų namuose, yra jūsų pačių pasirinkimas (priklausomai nuo to, ką rinksitės: meistrą ar įmonę).

 

geoterminis-sildymas-kainaKaina priklauso ir nuo dar vieno, taip pat nemažai įtakos turinčio dalyko: medžiagų, kurios bus naudojamos sistemos įrengimui. Ko gero, jau teko girdėti, jog tam, kad būtų galima įrengti geoterminio šildymo sistemą, prireiks kolektoriaus, šiluminio siurblio, grindinio šildymo sistemos bei šildymo katilo.

Savaime suprantama, visos šios išvardintos dalys gali kainuoti labai įvairiai: galima įsigyti ir brangesnių, ir pigesnių šildymo katilų, įsirengti įmantresnę bei daugiau kainuosiančią grindinio šildymo kainą ar apsiriboti paprastesne ir mažiau kainuojančia.

Apibendrinant šią temą bei pateiktą informaciją, galima daryti išvadą, jog yra du pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso, kiek kainuos geoterminė šildymo sistema bei jos įrengimas: tai – specialistų pasirinkimas bei sudedamųjų dalių kainos. Tačiau negalima nepaminėti ir to, jog galutinė kaina gali priklausyti ir nuo kitų, šiek tiek mažiau reikšmingesnių niuansų. Vienas iš jų yra kolektoriaus užimamas plotas: kuo didesnį plotą užims kolektorius, tuo daugiau teks už jį sumokėti Savaime suprantama, didesnė suma atneša ir daugiau naudos – galima išgauti daugiau šilumos bei šilto vandens.